Gta 5 bildiğinizi çıktığı anda 24 saat rekoru kırmıştı. Tabi oyun hikayesi, oynanışı bu kadar zengin olunca insanlar hemen Gta 6 beklentilerini dile getirmeye başladılar. Şuan bildiğiniz gibi Rockstar Games  Read Dead Redemption 2 hazırlıklarına devam ediyor.  Read Dead Redemption 2 çıkış tarihi şuanda 2018 olarak belirlendi .

fpsgametr.com

E peki GTA 6 ne zaman çıkıyor ? 

Rockstar Games in genelde GTA serisinde şu aralıklarla ilerliyor . GTA San Andreas, 2004 yılında bizleler buluşmuştu. Bundan tam 4 sene sonra 2008 yılında GTA IV piyasaya sürüldü . Ve son olarak GTA V 2013 yılında bizlerle buluştu . Rockstar Games yakşalık 4-5 sene aralıklarla GTA serisini bize sunmuştu fakat GTA 6 bekleyicileri bir süre daha bekliyecek gibi görünüyor.

 

fpsgametr.com

Şuanda GTA 6 için hiçbir resmi açıklama yok fakat  Read Dead Redemption 2  ninde Motion Capture çalışmalarında bulun aktör Tim Neff GTA 6 içinde rol alacağını Cv sine ekledi.  Buda GTA 6 bekleyicilerini sevindirdi .

Tabi tüm bekleyenler Tim Neff ile iletişime geçmeye çalışınca. Aynı gün Tim Neff Cv sini değiştirip, haberin sahte olduğuna dair bir açıklamada bulundu. Taktir sizin .

Peki GTA 6 için diğer söylentiler neler ? 

Öncelikle oyunun en can alıcı noktası olan şehir den bahsedelim. Şehir olarak Rockstar Games GTA serisinin devamında çok farklı bir gidiş izliyeceklerini söyledi. Bir programda  Röpotaj veren Rockstar Games kurucularından Sam Houser GTA 6 da ‘Neden bir ülkeyi konu almasın’ gibi bir cümle kullandı. Buda herkesin aklına acaba tüm Amerikayı GTA 6 ya uyarlaya bilirler mi gibi bir soru oluşturdu.

Onun dışında GTA 6 Vr destekli olarak çıkacağı söylentiler arasında

fpsgametr.com

Motion Capture nedir? diyen olursa Hareket Yakalama, daha gerçekçi bir 3 boyutlu modelleme için insan, hayvan veya bitkilerin üzerine hareketi sırasında kayıt yapabilme özelliğine sahip cihazların yaptıkları kaydı dijital ortama aktarması işi olarak tanımlanmaktadır.

.

PCGamers Dergisinden GTA Oyuncularına anket 

Dünyaca ünlü bir oyun dergisinde oyuncuların GTA 6 beklentilerini konu alan bir anket yapıldı. Oyuncuların GTA V den nazaran GTA 6 da istekleri şu şekilde;

1) Bir Kadın Kahramana yer verilmesi

2) Yeni harita deneyimi

3) Birden fazla şehir ve şehirle alakalı hikayeler

4) Yakıt sayaçlarının eklenmesi

5) Daha iyi araç değişikliği

6) Yan işlerin sayısı ve çeşitliliği arttırılması

7) Daha iyi dükkanlar, daha fazla ev seçenekleri

8) Birinci kişi seçeneği- First person shot ( Csgo gibi birincil bakış)

9) Daha etkileşimli şehir nüfusu

10) Tüm Platformlarda aynı zamanda çıkış

11) VR Desteği

GTA 6 yakından takip ediyoruz. Yapılacak olan ilk duyurudan haberdar olmak istiyorsanız, sayfanın sağ tarafındaki zili açın ve oyunlarla ilgili gelişmelerden ilk siz haberdar olun.

DİĞER HABERLER İÇİN;

PUBG vs FORTNİTE (BLUE HOLE DAN AÇIKLAMA)

2017 YILINDA STEAM DE EN ÇOK SEVİLEN 7 OYUN

Divinity: Original Sin 2 ( İnceleme, Nedir, Sistem, Fiyat, Dil seçenekleri, MODLAR)

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here