The International 2017’de Valve, Dota 2 için Dueling Fates güncellemesini duyurdu. Bu güncellemenin en önemli noktası ise oyuna 2 yeni kahraman gelecek olması.

Gelecek yeni heroların isimleri henüz bilinmiyor. Ama Dota 2’nin resmi Youtube kanalından yayınlanan videoda görüldüğü üzere bir tanesi “kediye” benzerken, diğerinin de “peri” konseptinde olduğunu söylemek mümkün.

Videonun ilk kısmında Bristleback‘in karşısında elinde kılıcıyla duran ve çizmeli kediyi andıran kahramanı görüyoruz. Yani yeni herolarımızdan birinin melee olacağı kesin.

Videonun ikinci kısmında ortaya çıkan hero ise bir kadın karakter. Periye benziyor evet ama tasarımı “kötü bir peri” olacağı izlenimini uyandırıyor. Dota‘da her kahramanın bir hayat hikayesi olduğunu düşünürsek güncelleme ile birlikte bu iki kahramanın hikayelerini de öğrenme şansı bulacağız ve perimiz iyi mi kötü mü görebileceğiz.

Paylaşılan bilgiler sınırlı olduğundan yeteneklerinin neler olacağı, oyuna neler katacakları ve metaya nasıl dahil olacakları henüz bilinmiyor.

Dota 2’nin Youtube kanalında paylaşılan video ise şu şekilde;

Peki güncelleme ne zaman çıkacak?

Güncellemenin geliş tarihi konusunda kesin bir açıklama bulunmamakla birlikte 2017’nin sonlarına doğru çıkacağı söyleniyor. Benim şahsi tahminim de turnuva sezonu sona erdikten sonra çıkacağı yönünde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here