Overwatch Kalıcı Banlar

Blizzard, Overwatch oyuncularına önümüzdeki hafta başlayacak olan, üç ya da daha fazla sezon banı(yasağı) olan oyuncuların, Rekabetçi Maçlar(Competitive Play)dan ‘kalıcı’ olarak banlanacağı konusunda bir uyarı yayınladı. ‘Kalıcı’ derken bu banlar gerçekten kalıcı olacak. Topluluk Müdürü Josh Engen “Ne sezon banları ne de Kalıcı Rekabetçi Oyun Banları zaman içinde bitecek. Bir hesap bir kez kalıcı olarak banlanırsa halihazırda bu hesap normale yani eski durumuna dönemez.”

“27 Eylül Çarşamba günü başlayarak, üç veya daha fazla sezon yasağı biriktiren her oyuncu, Rekabetçi Oyun’dan kalıcı olarak yasaklanabilir; bu moddaki gelecek maçlara katılma seçenekleri kaldırılabilir.”

“Rekabetçi Oyun banının uygulanması için sezonluk banların art arda olması gerekmez. Örneğin, bir oyuncu 2. ve 4. Sezonda banlandıysa, ardından 7. Sezonda da banladıysa bu oyuncu üçüncü banını yer yemez Rekabetçi oyun için kalıcı olarak banlanmaya uygun görülecek.”

fpsgametr.com

Uyarı ayrıca, sezonluk yasaklarla ilgili hatırlatmaları da içeriyordu; bu da oyunlardan erken ayrılan veya hareketsizlik nedeniyle atılan oyuncular için uygulanabilir. “Maç esnasında bir oyuncunun erkenden ayrılma ya da hareketsizlik nedeniyle atılma olayları sık sık tekrarlanırsa, bu oyuncu için gelecekteki Rekabetçi Karşılaşmalarında kısıtlanmalara neden olacaktır. Bu davranış devam ederse, Rekabetçi Oyun bir süreliğine bu oyuncular için de yasaklanacaktır.”

‘Uygun Görülmek’ yani ‘müsait olmak’ durumu, her oyuncunun her 3. banında otomatik olarak Rekabetçi Oyundan banlanılması anlamına gelmiyor. Tabi eğer mantıklı bir sebep yoksa. Overwatch oyuncuları için Rekabetçi Oyunlara kalıcı olarak hoşçakal demek oldukça büyük bir durum. Fakat kötü davranış oyun için başlı başına bir sorun. Blizzard bazı oyuncuların isteklerine göre biraz yavaş hareket ediyor olabilir fakat bu gibi sorunlar için bir şeyler yapmaya gayet kararlı görünüyorlar. Haziran Ayında Jeff Kaplan “leavers (oyundan çıkanlar,ayrılanlar)” oyunu oynamayı tamamen bırakırsa Blizzard’ın daha mutlu olacağını söyledi ve ekledi “Oyundan ayrılma cezasını arttırmaya devam ediyoruz ve bunu yapmaya da devam edeceğiz.”

Overwatch Yeni Kahraman!(HERO 26)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here