Overwatch Özel Eşyalar (Blizzardın Yeni Sürpriz)

blizzard yeni surpriz

Blizzard, Overwatch Ligine özel oyun içi eşyalar üzerine çalışıyor. Blizzard ın son yaptığı açıklamada eşyalarla alakalı ‘Daha fazla bilgi için önümüzdeki birkaç ayı bekleyin.’ gibi bir duyurusu olmuştu.

Blizzard, son bi kaç haftadır Overwatch liginin beklenen açılış sezonunda mücadele edecek takımları açığa çıkarmakla meşgul. San Francisco takımının kadrosu geçen hafta açıklanmıştı. Bu hafta iki takım daha açığa çıktı: Shangai Dragons ve Dallas Fuel.

Bu son iki duyurunun arasına gizlenmiş olarak, fark ediyoruz ki Mei ve Genji’nin birkaç takım temalı kıyafet (ya da Overwatch jargonuyla: kostüm) alacağı şakayla karışık belirtiliyor. Bu, oyuncuların favori takımlarına olan desteğini oyun içinde göstermesi için Overwatch ligi temalı kostümler geleceğinin bir işareti olabilir. Mantıklı bir karar gibi gözüküyor, ama yinede emin olmak adına Blizzard’a ulaştık.


“Tanıtım amaçlı özel Genji Kostümüyle Dallas Fuel’in görsel kimliğini duyurmak için Overwatch geliştirme takımı ve Team Envy ile işbirliği içinde olmaktan gurur duyduk.” diye belirtti bir Overwatch Ligi temsilcisi. “Gelecek aylarda Overwatch ligi temalı oyun içi eşyalar hakkında daha fazla bilgi paylaşmayı düşünüyoruz.” diye de ekledi.

Yani bu Genji’nin tıpkı Dallas Fuel’in mavili çocukları gibi giyinebileceği anlamına mı geliyor? Belki sözü edilen kostümde değil ama Overwatch ligine özel kostümlerin bir şekilde planlandığı anlamına geldiği kesin. Takımlara özel kostümler olacak mı? Muhtemelen. Sanırım Valve’ın CS:GO’ya yaptığı gibi oyuncuların silah kostümlerine takım ve oyuncu etiketleri ekleyebildiği sisteme benzer bir şeyle karşılaşabiliriz. Blizzard, oyuncuların favori kostümlerini alıp Dragons veya Fuel logosuyla süslemelerine izin vererek Valve ile aynı rotada ilerleyebilir. Her nasıl olursa olsun, bence bu sistem oyuncuların favori takımlarını görsel anlamda destekleyebilmesi için güvenli bir yol olacak.

Overwatch a Ne Kadar Hakimsin?

 

YENİ DUST 2! (YENİ DUST 2 NE ZAMAN GELİYOR?)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here