Destiny 2 Gameplay

Destiny 2 Nedir ?

Destiny nin devamı şeklinde gelen Destiny 2 daha önce pc platformunda çıkarmamıştı . Sanırım Destiny 2 nin en farklı özelliği bu olucak . Destiny ilk oyununun temelleri üzerine kurulmuş fakat ilk oyunda yapılan hatalar Destiny 2 de büyük ölçüde düzeltiliyor .

Oyun diğer oyuncularla ve bireysel yaptığınız görevlerden oluşuyor .Pc bekleyicileri içi kesinlikle şunu söyleyebiliriz . Betasında ki deneyimimize dayanarak grafikler pc dekinden daha da iyi . 4K 60 Fps desteği ile gelicek .

Daha önce Destiny oynamış arkadaşlarada şöyle bir haberimiz var. Eski karakterinizin aracı , silahı hiç bir metalyerleri aktarılamıyor. Sadece karakterinizin formu fiziksel özellikleri aktarılabiliyor. Yani yeni karakter yada eski karakterinizle başlamanızın bi farkı olmayacak .

fpsgametr.com

Destiny 2 Ne Vaadediyor ?

  •  Serinin ilk oyunundaki gibi klass seçenekleri
  • Ana senaryo Görevleri  ( Quest , Advanture)
  •  Countdownda yapılabilen 4 vs 4 etkinlikleri
  • Devriye gezme
  • Biraz ilerlediğinde her gezegenin kendine özel challenge (Meydan okumaları)
  • Yüksek düzey düşman öldürdüğünüzde hazinesi düşüyor (Sandığı) .
  • Public eventler .
  • Random harita eventleri .

Ve Destiny ilk oyunundan en büyük farkı İlk oyununda hikaye , biraz film gibiydi alırsın , oynarsın bitirirsin . Fakat Destiny 2 de bu değişti yani oyunu alırken uzun süreli oynayacağanızdan emin olabilirsiniz .

Destiny 2 Ne Zaman Çıkacak ?

Destiny 2 hiç bilmeyenler için çok kısa bir özet geçelim . İlk oyunu 2014 de ps3 ve xbox360 da çıkan 2 oyunu ile ilk defa pc platformunda boy göstericek serinin devamı . Betasını oynadığımız bu Oyun 24 Ekimde çıkacak .

fpsgametr.com

Destiny 2 Hikayesi ?

Hem çok fazla spoiler vermeden bunuda kısa bir özetle anlatalım . Destiny ilk oyununda bir güç dünyaya gelmiş ve insanoğlunu geliştirmişti . Ve insanlara bilimsel bir çağ atlatmıştı . İnsanlar bir altın çağı yaşamıştı . Fakat evrende bu dünyaya gelen gücü takip eden birde karanlık güç var . Ve bunu takip edip dünyaya geliyor . Dünyayı tam bir yıkıma götürüyor . Bunun arkadasından bütün insanlık tek bir şehire toplanıyor . Bizde bu insanlığın koruyucularıyız (Guardians) . Dünya ilk gelen insanoğluna teknoloji getiren varlığın verdiği güçle  karanlıkla savaşıyoruz ve tekrar dirilebilme özelliğimiz var .

 Destiny 2 de ise . Karanlık güçler ani bir atakla insanlığın yaşadığı tek şehri yakıp yıkıyor . Bize verilen gücü bizden alıyor . Bizde normal bir insana dönüşüyoruz .  Ölebilir hale geliyoruz . Ve birbirimizi kaybediyoruz . Oyunun senaryosu gereği ilk başta toplanma ve oyunumuz burada başlıyor .

fpsgametr.com

Destiny 2 Hangi Platformlarda çıkacak ? 

Xbox360 ve Ps3 kullanıcıları için kötü haber . İlk oyunu ile sadece bu platformlarda çıkan oyun bu sefer malesef güncel platformlarda karşımızda . 1080p min çözünürlük düşünülerek yapılmış oyun . Pc , Ps4 , Xbox One da karşımızda .

 Destiny 2 Ne Kadar ?

Evet arkadaşlar oyunu bu linkten satın alabilirsiniz . Oyunun fiyatı Standart Edition : 59.99 Dolar Yaklaşık 204 TL ye denk geliyor . Siteye gitmek için .

Eğer direk aracı sitelerden alırsanız daha ucuz . 159 Tl ye satılıyor . Gitmek için .

Destiny 2 Sistem özellikleri 

Minimum ;

CPU: Intel – Core i3-3250 / AMD – FX-4350

RAM: 6 GB

OS: Windows 10 64-bit

Ekran Kartı: Nvidia – GeForce GTX 660 2GB / AMD – Radeon HD 7850 2GB

Tavsiye edilen ;

CPU: Intel – Core i5-2400 / AMD – Ryzen R5 1600X

RAM: 8 GB

OS: Windows 10 64-bit

Ekran Kartı: Nvidia – GeForce GTX 970 / AMD – Radeon R9 390

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here