Ve gurur verici bir haberle karşınızdayız.

Hepimizin yakından tanıdığı ve uluslararası düzeyde Türkiye‘yi temsil eden CS:GO takımı Space Soldiers, ESEA üzerinden oynanan Mountain Dew League Global Challenge’da harika bir performans sergileyerek birinci oldu.

Önce grup aşamasında kendi grubundan birinci olarak çıkan Space Soldiers, ardından gelen ikili eşleşmelerde sırasıyla tüm rakiplerini geride bırakarak finale yükseldi. ESEA’nın Twitch kanalından yayınlanan final maçında FlipSid3 ile karşılaşan Space Soldiers’ın oynanacak 3 mapten 2 tanesini kazanması gerekiyordu. “XANTARES, Calyx, pazz, ngiN ve MAJ3RR”den oluşan ekip, rakibine hiç map vermeden üst üste 2 win aldı.

 

İlk map Overpass olarak belirlendi. Space Soldiers maça terör tarafında başladı. İlk 15 raunt oldukça çekişmeli geçti. Taraflar değiştikten ve CT‘ye geçtikten sonra da farkı açmakta bir süre zorlanan Space Soldiers sonunda maçın hakimiyetini tamamen eline aldı ve rakibini 16-11 mağlup ederek Overpass haritasının galibi oldu.

 

İkinci map olan Cache ise Space Soldiers için oldukça kolay geçti diyebiliriz çünkü Cache, SS’in kendine en çok güvendiği maplerden biri. Nitekim maça yine terör tarafında başlayan SS ekibi bu sefer ilk 15 raundu 12-3 önde bitirdi. CT tarafına geçtikten sonra bazı hatalar sonucu rakiplerine birkaç el kaptırsalar da maçı 16-9 kazanarak turnuvanın şampiyonu ve 18.000$ birincilik ödülünün sahibi oldular.

Bize bu gururu yaşatan Space Soldiers’ı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz!

Kendi CS GO haritaları hakkında sınamak istersen Testimizi çözebilirsin!

Virtus Pro, Na’Vi’ye DUR Dedi!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here