Bildiğimiz üzere The International biteli ve Team Liquid şampiyonluğunu ilan edeli henüz çok olmamışken, şimdi de gündemde 19 Ekim – 22 Ekim tarihleri arasında Bükreş’te düzenlenecek olan 300.000$ ödül havuzlu PGL turnuvası var. Turnuvanın en büyük sürprizi ise Na’Vi’nin yeniden yükselişi oldu diyebiliriz.

Peki turnuvaya katılmaya hak kazanan takımlar hangileri oldu?

Turnuvanın 8 katılımcısının belirlenme süreci halen devam etmekte. Evil Geniuses ve LGD Gaming bölgesel elemelere katılmadan doğrudan davet edilerek bu 8 takım arasındaki yerlerini aldılar. Kuzey Amerika ve Avrupa elemeleri sürerken, Güney Amerika’dan Digital Chaos S.A, Güneydoğu Asya’dan Mineski, Çin’den VGJ.Thunder ve son olarak Bağımsız Devletler Topluluğu olarak geçen CIS ülkeleri elemelerinden de Na’Vi birinci çıkarak tunuvaya katılmaya hak kazandılar.

Ve beklenen geri dönüş!

Tabi ki bizleri en çok şaşırtan, International 2011 şampiyonu olan ve sonraki yıllarda da her TI’da görmeye alıştığımız; fakat bu yılın elemelerinde çok düşük bir performans sergileyip International 2017’ye katılamayan Na’Vi oldu. Bu kötü performans sebebiyle PGL turnuvası için de Na’Vi adına çoğu kişinin hiçbir beklentisi kalmamıştı. Fakat Na’Vi adeta küllerinden doğarak CIS elemeleri grup aşamasında “A” grubundan 2-0’lık bir skor ile birinci çıktı ve sonrasında Vega Squadron’u 2-0’lık ve Team Empire’ı da 2-1‘lik serilerle mağlup ederek CIS birincisi olarak PGL’e katılmaya hak kazandı. Haliyle bu durum International 2017‘de Na’Vi’yi izleme şansı bulamayan hayranlarını fazlasıyla mutlu etti.

Bu yükselişin sebebi sadece takımdaki taze kanlar Rodjer ve Crystallize mı yoksa Dendi ve XBOCT sağlam bir motivasyon konuşması da yaptı mı bilmiyoruz fakat turnuvanın son iki katılımcısı da belli olduktan sonra neler olacak, Na’Vi bu iyi performansını devam ettirebilecek mi orası büyük bir merak konusu.

Turnuvayla ilgili son haberleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here