Uzun bir süre eski iyi performansından oldukça uzak kalan Na’Vi, International 2017 hüsranından sonra adeta atağa geçerek iyi bir galibiyet serisi yakalamıştı. İki farklı CIS bölgesel elemesinin ikisinden de birinci çıkarak “PGL Open: Bükreş” ve “Starladder | i-League Invitational #3” turnuvalarına katılmaya hak kazandılar. Na’Vi‘nin hedefi, “ESL One Hamburg 2017” turnuvasına da biletini ayırtmaktı fakat; hesaba katmadıkları bir durumla karşılaştılar: Virtus Pro faktörü.

 

PGL turnuvası bölgesel CIS elemelerinde eşleşmede denk gelmedikleri ve önceden elenen ancak; ESL turnuvasının CIS elemelerinin yarı finalinde karşılaştıkları Virtus Pro ekibi, Na’Vi’nin “13” maçlık galibiyet serisini bozdu.

 

Na’Vi – Virtus Pro eşleşmesinin sonucu Dota 2 dünyasında zaten merakla bekleniyordu. Çünkü düşünceler bu eşleşmenin Na’Vi için gerçekten eski günlerine dönüp dönmediği konusunda belirleyici rol oynayacağı yönündeydi. Nitekim bu yenilgiden sonra takipçilerin yorumları da “Na’Vi bölgesel elemelerden çıkmış olsa bile turnuvaların kendilerinde başarı sağlayamayacak çünkü konu büyük takımlara geldiğinde yeniliyorlar” düşüncesi altında toplanmış durumda. Virtus Pro ise International 2017‘de Invictus Gaming ile birlikte 5.liği paylaşarak kendini zaten kanıtlamıştı. Na’Vi hakkında söylenenlerin gerçeği yansıtıp yansıtmadığı ise PGL’de ve Starladder’da bir başarı elde edip edemeyeceğine göre netlik kazanacak. O yüzden bu iki turnuvanın sonucunu merakla bekliyoruz.

Maç detaylarına gelirsek

3 maçlık seride ilk maçı “Solo, Lil, no[o]ne, 9pashaebashu ve RAMZES666” beşlisiyle Virtus Pro kazanarak 1-0 öne geçti. İkinci maçta ise “Dendi, SoNNeikO, GeneRal, RodjER, Crystallize”dan oluşan ekibiyle Na’Vi galip gelerek skoru 1-1 yaptı. Fakat son maçta Virtus Pro, carrysi “no[o]ne” için Alchemist pickledi ve Na’Vi’yi ESL’den eleyen faktör de bu pick oldu. Na’Vi çok iyi farm almayı başaran Alchemist’i durduramayınca, no[o]ne 9 kill 1 ölüm ve 17 asistle oynayarak Virtus Pro’ya galibiyeti getirdi ve onları CIS elemelerinin finaline taşıdı.

Testimizi de çözebilirsiniz…

Dota 2 Skillerine Ne Kadar Hakimsin?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here