Güncel Oyun Haberleri Sitesi

Piyasada bulunan bir çok yeni oyun sistemi, oyun haberleri içeriklerinde de  işbirlikleri ve problem çözümlemelerini geliştirmeyi hedef haline getirmişken, bir çok oyuncunun da oyun içeriğine eş değerli olarak öğrenme deneyimine dahil olmasını sağlamak amacı ile eğitim yazılımına iyi olarak çalışmış olan iki yazılımı bir araya da getirmektedir.

Hazırlanan sistem ise öğrenme merkezli olan anlatımlar içerikler ve işbirlikli olarak öğrenme tekniklerini de bir arada sunan ilklerden birisi olarak kabul edilir.

Genel kavramlar olarak baktığımızda ise kanıt testlerinde Carolina üniversitesi ve indiana üniversitesi içerisindeki araştırmacılar ortaöğretim öğrencilerine hem öğretmeyi hem de bu oyun alanında kendilerini geliştirmeyi düşünen öğrencileri keşfetmek için bir araştırma keşfetti.,

Bilişim merkezi içerisinden araştırmacı olan Rowe, “ Bilgisayar destekli olarak yaptığımız çalışmalarda öğrencilerin öğrenmesine dayalı tasarım olarak çok fazla çalışma yapıldı. Fakat bu tarz çalışmalar, zengin ve içerik yüklü oyun ortamlarına odaklanmadı. Öğrencilerin öğrenimi için çok fazla çevrimiçi tartışma ortamları baz alınarak tasarlandı. Her geçen gün oyun haberleri kategorilerinde çok fazla içerik ile karşılaşmaktayız. Fakat bu tarz yapımların bir çoğu gelişimlere hasar verebilirken, detaylı olarak hazırlanan oyunlar ise gelişim için katkı da sağlayabilmekte. Hem eğitici hem de çok fazla çekici olan oyunlar üretmek ise çok zor bir evre olarak kabul edilebilir. “  Bu şekilde bir konuşma yaptıktan sonra oyun gelişimleri hakkında çocukların etkilendiği hakkında da bir çok bilgi verdi.

Diğer haberimiz için tıklayınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here