İnsurgency

Herkese merhaba arkadaşlar . Biliyorsunuz son sene askeri altyapılı fps diyince çoğunuzun  aklınıza Battlefield veya Call of Duty gelicektir . İnsurgency bir half life 2 modu olarak ortaya çıktı . Hatta İnsurgency hakkında Battlefield + Rainbow birleşmesi gibi yakıştırmalar bile yapıldı . Şimdi oyunun incelemesine geçelim . Öncelikle trailer .

Arkadaşlar ben oyunu indirimli almıştım Steam üzerindeki fiyatı güncel olarak 18Tl . Ve şunu söyliyelim Türkçe dil desteği var .Oyunda inanılmaz bir gerçeklik ön planda . Bunları şöyle somutlaştıralım .

 OYUNUN GERÇEKÇİLİĞİ

  •   Can barımız malesef yok
  •   Crosshair yok . Yani sağ click ile silahınıza eğer dürbün taktıysanız dürbün ile takmadıysanız silahın arka crossu ile nişan alıyorsunuz .
  •   Sniper’la yürürken nişan moduna geçiş yapamıyorsunuz .

Bu gerçeklik sizi asla korkutmasın . Aksine ben oyun oynarken rahat oynamayı seven biriyim hatta mekanik konusunda vs konularda zorlanırsam oynadığım oyunu eksik gören bi insan olarak kesinlikle bu oyuna çok ayrı bir hava katmış . Cs go tarzı oyunlar oynamış arkadaşlar varsa onun için çok rahat olucaktır .

Şimdi arkadaşlar Oyunu şöyle açıklayalım Oyunda 2 takım var ;

  •  Saldırı ekibi
  •  Recon takımı

Bu takımların içindede aynı şekilde 1 er Lider , Piyade , Özel Nişancı , Destek , Keskin Nişancı gibi hepsiniz kullanabildiği ayrı ekipmanlar bulunuyor . Bu ekipmanlardada aynı şekilde değişiklik yapabiliryorsunuz .  Ve oyuna girdiğinizde biri Lideri veya diğer tekli olan karakterlerden birini seçti ise onu alamıyorsunuz

 Ekipman

Geldik bence oyunun en güzel noktalarından birine .Bazuka bile olan bu oyunda nasıl yapıcaz . Şimdi maça girdiniz . Takımdan kullanmak istediğiniz karakter tipini seçtiniz. Karakter seçtikten sonra oyun size ekipman bölümünü açıcak. Ve karakter bölümünde Birincil silah , ikincil silah , Patlayıcı , Zırh , Göğüs donanımı Adında ana başlıklar karşımıza çıkacak .

Şimdi bu bölümde

 Birincil Silah seçiminde seçtiğiniz karakterin kullanabildiği 4-5 çeşit silah var . O silahlardan birini seçiyorsunuz . Seçtiğiniz silahın Namlusunu Nişangahını , Namlu altını değiştirebiliyorsunuz . Aynı şekilde diğer seçenekleri ve ana başlıklarındada değişiklikler yapabiliryorsunuz . Ama dikkat etmeniz gereken bir nokta var . Ekipman ağırlığı . Bütün ekipmanları full verimde kullanmanıza izin vermiyor oyun size . Bu ekipmanlar arasından seçime zorluyor . Buda ekipman bölümündeki heyacanınızı uzun bir süre kaçırmayacaktır .

Oyunun modları

 MULTİPLAYER ;

RÜTBESİZ REKABETÇİ ; Eşit oyunu hedefleyen 5 v 5

TAKTİKSEL HAREKAT ; 8v8 şeklinde çatışma .

DEVAMLI ÇATIŞMA ;  Sürekli çatışma ve oyun hiç bitmiyor .Yani ister arkadaşınızla girin ister tek girin Mod konusunda bir sorun yaşamazsınız .

Diğer moda geçelim .

TEKLİ OYUNCU ;

ANTREMAN ; Klasik size oyunu anlatan Antreman .

FETHET ; Klasik ayarlarda sadece Fetih. Düşmanlara ait alanlara ilerle ve ele geçir. Düşmanı zayıflatmak için mühimmat depolarını imha et

KLASİK ; Bölgedeki bütün düşmanları ve cephaneliklerini bulup yok edin.

ÇETİN CEVİZ ; Bol silahlı, ekipman puanlı ve yapay zeka zorluklu bütün modlar. Bölgedeki bütün düşmanları ve cephaneliklerini bulup yok edin .

 ELİT ; Gerçekçi ve taktiksel ekipmanlı bütün modlar. Bölgedeki bütün düşmanları ve cephaneliklerini bulup yok edin.Zaten oyun bize bu konuda baya cömert davranmış . Tek problem oyun modları birbirine çok fazla benziyor .

Oyun bu şekilde . Oyun 18 tl ye değermi derseniz . Yeni arayış içinde iseniz kesinlikle değer ama oyunu denemek için almak istiyorsanız tartışılır çünkü oyunda , online oyuncu problemi var . Atıyorum oyuncu bulamaz ise girdiğiniz modda sizi botlara karşı oynatıyor .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here