PlayerUnknown’s Battlegrounds Görmek İstediğimiz 8 ÖZELLİK !

Killcam , Gece Modları , Daha iyi yüzme seçenekleri ve daha fazlası. 

Playerunknown’s Battlegrounds gibi Battle Royale hayatta kalma oyunları bildiğimiz gibi son dönemlerde oyun sektöründe yer edindiler. Tabiki bu yer edinmelerinin sebebi büyük ölçüde Pubg (Playerunknown’s Battlegrounds) olsada aynı konsepttde H1Z1 ve yeni çıkanlar arasında Fortnite BATTLE ROYALE yada  ücretsiz hayatta kalma oyunu olan Last Man Standing. Mod olarakta  Csgo Pubg modu gibi alternetiflerimizde mevcut. Fakat Pubg Steamin hala gözdesi.

Playerunknown’s Battlegrounds oyunu şuanda Early access (Erken Erişim) de. Tabi oyun içinde eksikler olmasıda gayet doğal. Biz Pubg de olmayan veya geliştirilmesi geren 8 maddeyi sıraladık . Bu maddeler ileride eklenir mi bilinmez.

 1 KillCam

Killcam nedir diye sorun olursa. Öldüğünde sizi öldüren oyuncunun ekranından nasıl öldürdüğünü izliyorsunuz. Bu neden önemli? Son zamanlarda inanılmaz bir hack furyası mevcut . Hack satan siteler, farklı hackler bunların bazılarını anlamamız mümkün değil. Pubg hileleri ile belki hiç karşılaşmamış olanımızda vardır yada farkına varmadık. Youtube’de “Pubg hilelerini” aratır iseniz adamların soloda 45 50 killere ulaştığı videolar mevcut. Killcam ile izleyip hem kendi içimizi rahatlatabilir. Hemde report sistemiyle bunun önüne bir nebzede geçilebilir.

2 Optimizasyon 

Deminde bahsettiğimiz üzere Playerunknown’s Battlegrounds Early Access. Oynadığımız harita büyük bir harita. Buda çok iyi bir bilgisayara sahip değil iseniz fps kayıpları yaşatabiliyor. Merkezi alanlarda yada çatışmalarda fps düşmesi büyük bir sorun. Pubg güncellemelerin de bunu önüne geçmeye çalışsa da daha büyük bir adım atılmadı. E tabi buda bizi pubg çözünürlük sorunu yada pubg fps arttırma gibi şeyleri aramaya yöneltti. Fakat şöyle bir haber verebiliriz. Pubg Optimizasyon konusunda Microsoft dan yardım aldığı konusunda bir yazı yayınlamıştı.

fpsgametr.com

3 Gece Modu

Pubg ye yenilik getirme konusunda Bluehole’nun yeterince ilgilendiğini düşünen birisi olarak. Yağmurlu hava, Sisli havadan sonra yılbaşı için karlı hava getireceklerine dair bir açıklama yapılmıştı. En son çıkan sisli hava modu oynadı iseniz biliyorsunuzdur gerçekten görüş çok zayıf. Uzak silahların çok etkili olmadığı bir hava, buda oyuna farklı bir heyecan katmış. Aynı şekilde umarım yakın zamanda Gece Modu şeklinde de bir hava gelmesini gerektiğini düşünüyorum.

 4 İzleyici Araçları

The Hungry Games ( Açlık oyunları ) filmini izlemişsinizdir. Genel Battle Royale mantığı ile aynı işleyen bir konsepti var. Bunu oynaması kadar izlemesinin de heyecanlı olduğunu düşünüyorum. Tabi bu heyecanı şu anlık sadece twitch den yaşayabiliyoruz. Peki oyuna girdiğimizde bir arkadaşımız solo atıyor olsa ve bizde ona izleyici olarak katılıp oyununu izleyebilsek? Kesinlikle heyecanlı bir durum olurdu. Umarım yakın zamanda oyundaki arkadaşlarımızı izleyebileceğimiz bir araç gelir.

fpsgametr.com

 5 1v1 Mod seçimi yada Arkadaş Arası Maçlar

Normal bir şekilde Pubg de, yaklaşık 100 kişi ile bir haritada birinci olmaya çalışıyoruz. Peki bunu biraz daha küçük bir haritada kendi arkadaşlarımızla rakip olarak oynama şansımız olsa. Kendi arkadaşlarımız arasında takım kurup 2-3 takımla oynayabileceğimiz bir sunucu olsa eminin çok heyecanlı maçlar, kendi aramızda düzenlediğimiz turnuvalar olurdu.

fpsgametr.com

 6  Ses yönleri 

Pubg de ses kasmanın hayati bir önemi var. Hatta sadece ses kasmak için kulaklıklara ciddi paralar ödüyoruz. Pubg de merkezi alanlarda ayak sesi yada silah sesi duymak konusunda kulaklıklı olan arkadaşların çok sorun yaşamadığını biliyoruz. Fakat ormanlık alanlarda ses kasmak bazen imkansız hale gelebiliyor. Özellikle ormanlık alanda sizi gören rakibinizin yere yatması yada çok ağaçlık bir alanda ağacın arkasında size ateş etmesi bunu görmemiz çok zor. Bu konuda biraz daha geliştirilmesi gerekiyor.

7 Daha iyi yüzme

Pubg de gerçekliği ön planda tutmaya çalışan Bluehole, Yüzme konusunda sanırım öyle düşünmüyor. Ful loot, üçüncü seviye kask ve yeleğe sahip, üç silah ve bir tava ile yüzmek gerçekten zor olmalı. O yüzden eşyasız yüzen ile tüm eşyalara sahip birinin arasında hız farkı olmalı diye düşünüyoruz. Tüm eşyalarını tamamlamış bir arkadaş ve arkasından gelen alan. Bu arkadaşın biraz hızlanmak için bazı eşyalarından fedakarlık yapması gerekmelidir.

8 Daha fazla istatistik

Pubg de istatistik olarak bir sıralama mevcut. Bu istatistikler kaç win aldığımızı, kaç adam öldürdüğümüzü gibi rakamları bize gösteriyor. Fakat bize oynadığımız bir elden sonra o oyun içindeki istatistiklerimizi gösteren daha ayrıntılı bir panel olması gerektiğini düşünüyoruz.

PUBG SINIRLARI ZORLAYACAK BİLGİ VE DİKKAT TESTİ

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here