Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle ” Playerunknown’s BATTLEGROUNDS” oyunun kapsamlı bir rehberini oluşturacağız.

Öncelikle  Solo, Duo ve 4 kişi girebileceğiniz bir hayatta kalma oyunu. Sizi 90-100 kişinin bulunduğu bir    haritaya uçak ile bırakıyorlar. Haritada inmek istediğiniz yere paraşüt ile iniyorsunuz, daha sonra ”Loot” diye adlandırılan yağmalamaya başlıyorsunuz. Kask, zırh silah, mermi, enerji içeceği, sargı bandı, sağlık kutusu,    dürbün kendinizi vb .en iyi şekilde dizerek diğer 90-100 kişi arasında sağ kalarak birinci olmaya çalışıyorsunuz. Temel amaç mentalitesi budur.

Daha sonra sizi  haritada  öldürecek olaylar gelişiyor; belirli alanlarda bombalamalar ve süre ilerledikçe haritayı kapsayan zehir.  Süre geçtikçe zehir haritada daralıyor, daraldıkça haritada hareket edeceğiniz yer azalıyor bu şekilde saklanan oyuncular çıkmak zorunda kalıyor. En sonunda ufak bir alan kalıyor ve gerçek adrenalin orada başlıyor .

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS SİLAH , DÜRBÜN , KASK TANITIMI:

SİLAH REHBERİ ;

BAŞLICA KASK REHBERİ ;

Motorcycle Helmet (Level 1)                              ARMOR :   80

Military Helmet (Level 2)                                    ARMOR :  150


Spetsnaz Helmet (Level 3)                                  ARMOR : 250

BAŞLICA ÇELİK YELEK REHBERİ ;


Polis Yeleği (Level 1)                                         ARMOR : 200


Polis Yeleği (Level 2)                                         ARMOR : 220

Askeri Yelek (Level 3)                                      ARMOR : 250

DÜRBÜN REHBERİ ;

Hologram Dürbün :Çok kolay karşınıza çıkabilecek dürbün türlerindendir. Uzak mesafelere karşı kullanışsız ve yetersiz bir dürbündür . Amacı sadece hedefi daha rahat sabitlemek olarak adlandırılabilir.
Otomatik silahlarda kullanmanızı öneririm.

Kırmızı Nokta Dürbünü:Çok kolay karşınıza çıkabilecek dürbün türlerindendir. Uzak mesafelere karşı kullanışsız ve yetersiz bir dürbündür . Hologram dürbününe göre sabitlemesi bana göre daha etkilidir.
Otomatik silahlarda kullanmanızı öneriyorum.

2x Dürbün:Yaygın bulabileceğiniz bir dürbün türüdür . Yakın menzilde etkili fakat uzaklaştıkça etkisini göremeyeceğiniz bir dürbün türü

4x Dürbün:Çok yaygın olmasa da çok zorlanmadan bulabileceğiniz bir dürbün türüdür . Orta ve olası uzak mesafede oldukça etkilidir. Bulduğunuzda kaçırmamanızı öneririm .

8x Dürbün:Kolay kolay bulamayacağınız bir dürbün türüdür. Uzak mesafelere karşı fazlasıyla etkili bir dürbün türüdür. Ağır silahlara taktığınızda etkisini fazlasıyla göreceğinize eminim fakat yakın mesafelere karşı önermem ( etkili değildir) , kontrolü fazlasıyla zor olduğundan rahat hareket imkanı vermiyor.

15x Dürbün:Çok çok zor karşınıza çıkabilecek dürbün türüdür. Uzak mesafe de deyimi yerinde ise uçan kuşu vurabileceğinize eminim. Kullanışı oldukça zordur fakat çok çok etkili bir dürbündür.

AİRDROP

Öncelikle ”PlayerUnknown’s Battlegrounds ” da airdrop‘ un önemini ve ne olduğunu açıklığa kavuşturalım arkadaşlar

AİRDROP NEDİR ;
Oyunun belirli zaman aralıklarında uçaktan atılan yardım sandığına airdrop denir. İçinden evlerde bulamayacağınız çeşitli silahlar , kasklar , kamuflaj kıyafeti vb. şeyler çıkabilir .

DİKKAT ! ;
Airdrop düştüğünde çevredeki insanlar bunu rahatlıkla görebilir , bunun sebebi düştüğü andan itibaren kırmızı bir gaz salgılamasıdır. AİRDROP ‘ A YAKLAŞIRKEN DİKKATLİ OLUN !

 

    AİRDROPTAN ALABİLECEĞİNİZ DROPLAR

Silahlar ;


Tommy Gun

M249

AWM

M24

SKS

Kar98

Silah Eklentileri ;

8x CQBSS Dürbün

 

15x PM II Dürbün

 Kıyafetler ;

Ghillie Suit

Savaş Ekipmanlar ; 

 

Kask Seviye 3

Askeri Zırh Seviye 3


Çanta Seviye 3

Sağlık Ekipmanları ;

Sıhhiye Çantası

Adrenalin İğnesi

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here