Red Barrels şirketinin yapımcılığını ve geliştiriciliğini üstlendiği 4 Eylül 2013 tarihinde piyasaya giriş yapan üst düzey bir korku oyunudur.
Son zamanlarda popüleritesi oldukça artan korku oyunları kategorisi gün geçtikçe gelişmeye ve oyunculara daha güzel konu ve grafik sunmaya devam ediyor.

Bu kategori arasında en çok beğenilen ve ismini Steam platformlarına altın harflerle yazdıran OUTLAST , gördüğü değeri hakediyor diyebiliriz.

Son zamanlarda çıkan korku temalı oyunların arasında farklı bir yerde duran Outlast, oyunda işlediği korku temalarını sonuna kadar kullanarak nefes kesen bir gerilim ve kanınızı donduracak bir korku vaat ediyordu. Piyasaya çıktığında da öyle olmuştu zaten. Diğer oyunlardaki kahramanlar gibi elinizin altında ne bulursanız karşınızdaki düşmanlara karşı koyabileceğiniz tarzda bir oyun değil.

İsterseniz sizlerle OUTLAST ‘ ı biraz yakından tanıyalım ;

Oyunda çaresiz bir karakter olan Miles Upshur adında bir gazeteciyi yönetiyorsunuz. Karakterinizin merakı ve elindeki kamerasından başka da bir şeyi yok. Meraklı bir gazeteci olan Miles gizemli olayların yaşandığı kapatılmış bir akıl hastanesine gizlice girerek aklına dahi gelmeyecek bir takım gizemli ve ürkütücü olayların ortasında kalması ve olayların gizemini çözmeye çalışmasını konu alıyor.

Gazetecimiz Miles aracıyla terkedilmiş akıl hastanesine yaklaşırken kısa bir tanıtım videosu ile oyun başlıyor. Aracından çıkmadan önce Miles’ın hastane için hazırladığı araştırma dokümanı ile el kamerası ve pillerini aldıktan sonra hastaneye gizliden girmenin yolunu bulmaya çalışacaksınız. Çünkü hastane sizi kapıda kırmızı çiçeklerle karşılamayacak. Zaten hastanenin avlusundan pencerelere bakınca içeride sizi neyin beklediğini az çok tahmin edebileceksiniz.

Ayrıca ek olarak OUTLAST size türkçe altyazı imkanı tanıyor . Buda sizin oyundan kopmamanızı ve hikayeyi kaçırmamanıza olanak veriyor.

Unreal Engine 3.5 motoru ile geliştirilen oyunun sizi sanki içindeymişcesine etkliyeceğine eminiz. Ayrıca korku oyunlarının en büyük eksikliğini olan sürükleyicilik ve devamlılığı gidermeyi başaran OUTLAST ‘ ın sizi gerçekten sürükleyeceğine eminiz.

 Gerçekten bu tür oyunlardan keyif alıyorsanız denemenizi şiddetle öneriyoruz.

Steam‘de oyunun OUTLAST I , OUTLAST II olarak iki versiyonu bulunmaktadır bunların fiyatları ise ;

OUTLAST I :31.00 TL

OUTLAST II :49.00 TL

 

En Düşük Gereksinimler

İşletim Sistemi: Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8 (64-bit)
İşlemci: Intel Core 2 Duo @ 2.2 Ghz / AMD Athlon 64 X2 4600+
RAM: 2 GB
Gerekli Boş Harddisk Alanı: 5 GB
Ekran kartı: (512 MB) Nvidia GeForce 9800GTX / ATI Radeon HD 3xxx serisi
Direct X: Dx 9

Önerilen Gereksinimler

İşletim Sistemi: Windows Vista / Windows 7 / Windows 8 (64-bit)
İşlemci: Intel Core 2 Quad @ 2.8 GHz / AMD Phenom II X4 @ 3.2 GHz
RAM: 3 GB
Gerekli Boş Harddisk Alanı: 5 GB
Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 460 / ATI Radeon HD 6850
Direct X: Dx 9

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here