Arkadaşlar merhaba , bugün sizinle ‘’PLAYERSUNKNOWNS BATTLEGROUND’S’’ oyununda hayatta kalmak için yapmanız gerekenleri ve hayatta kalırken seçmeniz gereken yollardan kısaca bahsedeceğiz.

Öncelikle PUBG’ de hepimizin ortak amacı bu oyundan 1. Olarak ayrılmaktır , evet farkındayım bu o kadar da kolay gözüken bir şey değil . Sizinle beraber oyuna giren 90-100 kişinin de bu amaç doğrultusunda girdiğini unutmamak gerekir.

Şimdi sizin önünüze bu doğrultuda 2 yol çıkıyor ;

1 )  YAŞAMAK İÇİN ÖLDÜR

2 ) YAŞAMAK İÇİN SAKLAN VE KONTROLLÜ OYNA

YAŞAMAK İÇİN ÖLDÜRMEYİ SEÇENLER

Evet arkadaşlar bu yolu seçen arkadaşlara güzel bir haberim var , eğer ki öldürerek birinci olma yolunu seçtiyseniz daima daha fazla puan alacaksanız.

Öncelikle PUBG ‘ de öldürerek birinci olmayı seçiyorsanız atlayacağınız yerin hayati bir önemi vardır . Atladığınızın yerin merkezi olması ve loot açısından sizi doyuracak kapasiteleri barındırması gerekiyor ama şunu bilmelisiniz ki bu yolu seçen sadece siz olmayacaksınız. ’PLAYERSUNKNOWNS BATTLEGROUND’S’’ ‘ da merkezi bölgeler her zaman önemli rol oynamıştır .

 İsterseniz şimdi size harita ile merkezi bölgeleri gösterelim ;

İşaretlenen alanlar merkeziyetini koruyan alanlardır ve bu alanlar daima en az 5-10 kişiyi barındıracak alanlardır . Öncelikle işaretlenen alanlara atlarken yapacağınız ilk şey uçurtmada iken etrafı iyice kolaçan etmektir. Çevrenize veya yakınınıza düşen birisini gözden kaçırdığınızda sizin için işler pekte yolunda gitmeyecektir. Bu sebeple etrafınızı atlayış esnasında dikkatlice kontrol etmelisiniz.

Atladıktan sonra yapacağınız ilk şey elinize bir silah almak olmalıdır . Evet şimdi tekrar önünüze bir seçenek çıkıyor ;

1)SADECE SİLAHLA ÇEVREYİ TEMİZLE RAHAT LOOT YAP

2)EKİPMANLARI HIZLICA TOPLADIKTAN SONRA TEMİZLEMEYE BAŞLA

1)  Eğer bu yolu seçtiyseniz çevredeki insanları gerçekten şaşırtmış olursunuz çünkü o sırada çevrenizdeki insanların asıl amacı daha çok ekipman bulup daha rahat savaşa girebilmek iken siz tamamen bunun ters fikrini uyguluyorsunuz. Buda karşıdaki düşmanın buna hazırlıksız yakalanmasına olanak veriyor.

2) Bu yol ekstra bir dikkat gerektiriyor. Eğer bu yolu seçerseniz kulaklarınızı ve gözlerinizi deyimi yerinde ise dört açmanız gerekiyor. Gerçekten çok dikkatli olursanız bu seçenek etkisini uzun dakikalarada daha çok gösterir.

SONUÇ : Eğer  ‘’YAŞAMAK İÇİN ÖLDÜR ‘’ modülünün sizin için daha uygun olduğunu düşünüyorsanız , aynı şeyi bilgisayarınızın da düşünmesi gerekiyor . Yani bu modülü seçmeniz demek , oyunun ilk dakikalarını çok hızlı yaşayacaksınız demek ve buda gerçekten sağlam bir bilgisayar donanımı gerektiriyor buda PUBG‘de aldığınız fps‘e bağlı.Eğer bu yolu seçerek bulunduğunuz bölgeyi temizleyip çıkabilirseniz , oyunu kazanma olasılığınız fazlasıyla yüksek olacaktır. Sebebi ise öldürdüğünüz insanları lootlama şansı ve merkezi bölgenin bereketli toprakları.

YAŞAMAK İÇİN SAKLAN VE KONTROLLÜ OYNA

 

Eğer diyorsanız ki ben kontrollü oynamayı ve haritayı okumayı seviyorum diyorsanız , bu yol tam size göre. Öncelikle bu yolu seçecek arkadaşların dikkat etmesi gerekenler , en azından yaşamını sağlayabilecek loot’un bulunduğu bölgeleri özenle seçmeleri olacaktır . Kalkıp boş bir alana yada sığ bir dağa atlamanız size hiçbir şey katmayacaktır. Bu yüzden atlamanız gereken alanları az tercih edilecek ve orta-az düzeyli bir loot bölgesi olarak seçmeniz gerekir.
Gelin birde bu bölgeleri haritada gösterelim ;

Gösterdiğim bölgelerin avantajları sizin için şu şekilde olacaktır ;

1) Orta düzeyli loot ve olabildiğince az insan
2) Merkezi bölgelere yakınlık
3) Daha rahat ve yavaş bir şekilde haritaya yayılma.

Bu oynayışın sizin için faydaları öncelikli olarak daha rahat bir oynayış stili ve kontrollü ilerleyiştir. Bunu yolu seçtiğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli şey atlarken tekrar çevrenizi kolaçan etmek olacaktır.

Eğer ki etrafınız temiz ise rahat bir şekilde lootlamaya başlayabilirsiniz fakat eğer ki temiz değil ise işte tam burada işler biraz karışacak. Atlıyorsunuz ve atlarken yakınınızda herhangi bir düşman göründü , tam olarak atladığı bölgeyi yada evi tespit edemediyseniz sizin için en hayırlısı kontrollü oynarayak lootlamak olacaktır. Eğer ki tespit ettiyseniz bunu lehinize çevirmek sizin elinizde. Bir silah bulup düşmanı yok etmek sizin için en doğrusu olacaktır çünkü bulunduğunuz bölgede loot seviyesi çok yüksek olmadığından erken silah bulduysanız yüksek ihtimal avantajlı siz olacaksınız .


TOPLAM SONUÇ : İki oyun stili de sizin seçiminizle varolacak oyun stilleridir. Hangisinde daha eğlenceli ve stressiz bir oyun oynayabileceğiniz düşünüyorsanız , onu seçmenizi öneriyorum , fakat eğer benim fikrimi merak ediyorsanız , ben merkezi bölgeleri tercih etme taraftarıyım. Daha fazla loot , daha fazla puan , daha fazla adrenalin , daha fazla rekabet kim istemez ki ..

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here