1GTA:Vice City (2002)

Ben bu oyunu bilmiyorum diyen insan bulamayacağınız , 7 den 70 e herkesi bilgisayar alemini sevdiren nadir oyunlardan biridir. Serinin başarıyı yakaladığı ilk oyunudur diyebiliriz.

2 Max Payne (2001)

Bana sorarsanız bu listeyi yaparken en hüzünlendiğim oyun bu diyebilirim. Hikayesi olsun oyunun kendine çekiciliği olsun , hala bilgisayarımın en değerli köşesinde barındırmayı bir borç bilirim.

3 Knight Online (2002)


Uğruna evlerin arabaların verildiği , msn koxpların havada uçuştuğu , okul hayatımızın cayır cayır yandığı bir yandan da gerçek dostlukları , arkadaşlıkları öğrendiğimiz . Kimilerine göre hayatın ta kendisi KNIGHT ONLINE. Aramızda kalsın ama ben bu illeti hala oynuyorum..

4 Midtown Madness (1999)

Bu listedeki hatrı sayılır oyunların başını çekebilir diyebileceğimiz bir oyun. Ne zaman o ana menüyü görsem içime bir hüzün dolar. İnternetsiz bilgisayarların efendisi. O açılıp kapanan köprülerden ne atlardık ama.

 

5Age Of Empires (1997)


Strateji oyunlarının babası olan , serisini gerçekten başarıyla devam ettiren bir oyunla karşı karşıyayız. Bana sorarsanız Age Of Empires 1 ‘ i hiçbirşeye değişmem. O köleleri az çalıştırmadık ama arkadaşlar.

 

6 Need For Speed: Underground 2 (2004)


Hangimiz arabaları ilk bu oyunda tanımadık ki ? Peugeot 206’ları az mı modifiye etmedik sorarım size ? Ana menüdeki bayan arkadaştan hiç bahsetmiyorum bile , gerçekten çok eski fakat hala açıp oynarken haz alabileceğiniz bir oyun.

 

7 Fifa 98 (1997)

EA Sports’un bize sunduğu nimetlerin en başında geliyor Fifa 98. Bu oyun çıktığında sokakta maç yapan bizler de yavaş yavaş bilgisayar başındaki yerlerimizi almaya başlamıştık. Herkesin içinde bir Fifa 98 vardır arkadaşlar.

 

8  Counter Strike 1.3 (2001)

Counter Strike 1.3 ile ilk orjinal başlayan deneyimimiz bizi internet cafelere sürüklemeye başlamıştı bile. Okuldan kaçma sebeplerimizin en başında gelirdi Counter Strike. Şuanda hayatını CS:GO ile sürdürsede eskisinin yerini hiçbirşey tutamayacak gibi geliyor.

9 Hitman(2000)

İşte gönlümüzün en büyük seri katili Hitman bey. Bu oyunu oynamak bana hala büyük hazlar verir. Gerçekten üst düzey bir kurgu ve grafik içeren bu oyun , bugünlerde çıkan oyunlara taş çıkartır vaziyette.

10Doom (1993)

işte efsaneler efsanesi , berbat grafikleriyle bizim gönlümüze taht kuran Doom. Yakışıklı abimizin suratı kanlandıkça kanımızın çekildiği , o güldükçe güldüğümüz. Kısacası bizi alıp en derinlere götüren bu oyun için 1 dakikalık saygı duruşu.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here