Fpsgametr ailesi olarak ismimize yakışır bir konu açalım dedik . Ve tarihte ilk çıkan 3 fps oyununu derledik .

1  Wolfenstein 3D ( 1992 )

1943 Nazi Almanyasın da naziler çalışmalarına durmadan devam ediyor . Ve gizli projeler ve deneyler sırasında Black Sun adında bir güç keşfediyorlar . Bu güç insanlarda daha fiziksel değişimlere sebeb oluyor . Zaten bilindiği gibi Nazi Almanyasın da süper asker i yapma hayali her zaman olmuştur . Bu projelerden haberdar olan bir grup William J. “B.J.” Blazkowicz’ ni yani bizi projeyi bitirmek için bu bölgeye gönderiyor . Oyunun sonunda da konumuza paralel boss olarak hitler le karşılaşıyoruz .

2 Blake Stone: Aliens of Gold ( 1992 )

Çoğu oyuncu Wolfenstein 3D nin başarısını nasıl takip edeceğini düşünüyordu . Cevabı çok geçmeden Blake Stone oyunu olarak döndü . Wolfenstein 3D de oynanış olarak çok farkı olmayan bir oyun . Farkı Wolfenstein hikayede 1943 yılını konu almıştı Blake stone iste gelecek zamanı konu alan bir oyun .

3 DOOM ( 1993 )

Geldik en heycanlısına . Evet seneler geçti aramızda çoluk çocuğa karışanlar oldu ama Doomun heycanlı hala aynı . Hatta oyunu bu senelerde tekrar indirip oynayan arkadaşların bile olduğunu gördüm . Hikayesi Mars gezegeninde bilimsel çalışmalar yapılan Olduvai Araştırma İstasyonunda başlar. Bu tesiste bir şeylerin ters gittiği ortaya çıkmıştır. Tüm deneyler aniden durmuş, iletişim kesilmiştir. Alınabilen az sayıdaki mesaj da rahatlatıcı olmaktan uzaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here