Beykent Üniversitesi öğrencisi Space Soldiers’ın Yedek oyuncusu Çağatay “Despe” Sedef, ESL platformundan banlandı.

Bu sabah Türk CS:GO topluluğunu sarsan bir haber ESL tarafından gönderildi. Türkiye’nin en iyi takımlarından biri olan Space Soldiers’ın yedek oyuncusu Çağatay “Despe” Sedef ESL platformundan “Fazla Ceza Puanı” nedeniyle SADECE 1’e 1 maçlardan 2 yıl boyunca banlandı. İlk saatlerde iki taraftan bir açıklama gelmese de ESL kuralları kapsamında Despe’yi 2 yıl boyunca ESL adı altındaki BİREYSEL etkinliklerde göremeyeceğiz.”Bir çok tarafta yapılan hile kullanımının yalan olduğunu aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi takım oyunlarını oynamasında bir sıkıntı yoktur.” açıklaması ile ESL’de duyurdu..

Space Soldiers’dan bugün gelen açıklama;
DUYURU | Oyuncumuz Çağatay “DESPE” Sedef’in ESL’deki “sözde kural ihlali” ile ilgili kurum ile iletişime geçilmiş olup yapılan hatanın düzeltilmesi, kulübümüz ve oyuncumuz adına oluşturulan mağduriyetin giderilmesi için gerekli adımlar atılmıstır. Oluşan problemin tarafımızla bir ilgisi olmadığını tekrar belirtir, en kısa surede çözüme kavuşması için çalışıldığını bilmenizi isteriz.

SpaceSoldiers Facebook Sayfası

2 YORUMLAR

    • Merhaba sevgili okurum
      30 Dakika önce gelen Space Soldiers açıklamasında hile olmadığı yönünde ayrıca Dikkat çekmek istediğim bir şey daha var.Takım olarak oynaması yasaklandı.Kendisi hala oynayabiliyor… Sen ESL olsan hile kullanan bir oyuncuyu takım oyunu dışında oynamasına izin verir misin?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here