Merhaba arkadaşlar.

Bugün sizlerle PUBG’ nin yeni belası olan bağlantı ve eşleşme sorunları hakkında bilgi vereceğiz. Son 2 haftadır, hergün bu tarz problemleri yaşayan PUBG Ekibi bunun sebebini oyuncu yoğunluğunun yükselmesine bağlıyor. Bunun için bir çalışma yürüttüklerini dile getiren PUBG Ekibi, yakın zamanda bu sorunu ortadan kaldıracaklarını açıkladılar.


Açıkçası 13 milyonu geçen satın alma sayısı ile gayet güzel başa çıktılarını düşünüyorum ben. Çünkü bunu ne oyun firması ne de kullanıcılar bekliyordu. Sayı yükselmeye başladığı andan itibaren çalışmalarını kesmeyen PUBG Ekibinin işini güzel yaptığını düşünüyorum.

İsterseniz birde PUBG ekibinin yaptığı açıklamayı hep beraber okuyalım ;


‘’Oyuncular, Bugün, bazılarınızın karşılaştığı bağlantı, giriş ve sunucu kilitlenme sorunlarını ele almak istiyoruz. Herşeyden önce bu konuya olan sabrınız için sizlerden tüm içtenliğimizle özür diliyoruz.

Geliştirme ekibimiz artan eşzamanlı oyuncu sayısına hitap etmek ve ortaya çıkan tüm sorunları çözmek için hizmet mimarisini sürekli yükseltmektedir. Günlük çabalarımıza rağmen yoğun zamanlarda beklenmedik sorunlar yaşadık ve bazı konulara istediğimiz kadar hızlı bir şekilde çözüm bulamadık.

Erken Erişim döneminin başında yaklaşık 1 milyon eş zamanlı kullanıcı bekliyorduk ve bunun içim lobi sunucumuz başlangıçta tasarlandı. Haziran sonundan beri, eşzamanlı oyuncu tabanımız hızlı bir artış gösterdi, bu nedenle yeni bir sunucu mimarisi tasarlamaya başladık.

Bununla birlikte, kullanıcı sayısı gelişme hızından daha hızlı arttı ve bu da son zamanlarda daha fazla bağlantı ve sunucu sorunuyla sonuçlandı.

Yukarıdakileri hafifletmek için, geliştirme ekibimiz sunucularımızı çok daha önceden hazırlayacak ve bu sayede eşzamanlı oyuncuların sayısını artıracaktır. Bu, sürekli iyileştirmeyi planladığımız bir şey.

Birçok oyuncu bize Asya’da artan sunucu çökmesi sayısını sordu. Son zamanlarda, Asya’daki eşzamanlı oyuncuların sayısı hızla artıyor ve kullandığımız bulut hizmetinin daha fazla fiziksel sunucu sağlayamayacağı zamanlar yaşanıyordu.

Bu sorunu çözmek için, yeterli test yapılmaksızın sunucuları başka bir bulut hizmetinden ekledik. Sıklıkla çökmelere neden olan bazı sunucular aşırı yüklendi. Geliştirme ekibimiz, sorunun gelecekte oluşmasını önlemek için araştırmalara devam ediyor.

Tüm geliştirme ekibi, dünyanın tüm PUBG oyuncularının istediklerinde PUBG’yi sorunsuz oynayabilmelerini sağlamak için ellerinden gelenin en iyisini yapıyor. Yine, sunucu sorunları veya bağlantı hataları nedeniyle herhangi bir sakınca yaşayan tüm oyuncularımıza içtenlikle özür dileriz. ‘’

PUBG Geliştirme Ekibi

Kaynak: https://www.playbattlegrounds.com/news/95.pu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here