PUBG’nin ÇÖL HARİTASI ve HAREKET SİSTEMİ (Bluehole ANLATIYOR)

PUBG Çöl Haritası nı ve Pubg yeni eklenecek hareket mekanikleri üzerinde çalışan bir Bluehole çalışanından Yeni Pubg Çöl haritası deneyimini bizlerle paylaştı.

PUBG ÇÖL HARİTASI 

PUBG’nin yeni haritasına ait sıcak ekran görüntüleri, izlenimler ve üzerinde dolaşmak için yepyeni atletik seçenekler.

Çöl haritalarını düşününce çorak topraklar ve uçsuz bucaksız alanlar dışında aklıma pek de başka bir şey gelmiyor. Geçtiğimiz Eylül ayında Güney Kore’de bir geliştirici firma olan Bluehole(artık bir PUBG kuruluşu)’un ofisine bir ziyaret sırasında, Playerunknown’s Battlegrounds takımının dışında olup da Battle Royale Shooter’ın gelecek olan çöl haritasının sanal ayağını ayarlama işini yapacak ilk kişi olarak seçildiğimde (Bana söylenen buydu.) düşündüğüm şey hemen hemen buydu.

“Araç inişi oyuncuların düzgün, asfaltlı zeminlerde ya da yol-dışı, engebeli arazilerde olup olmamasına göre daha farklı hissettirecek.”

Pubg yeni harita

Bunun yerine gördüğüm şey ise çöl ağaçları, kaktüsler ve şaşırtıcı bir sayıda binalarla dolup taşan bir savaş arenasıydı. Pubg’nin şu anki haritası olan Erangel’a kıyasla arazinin ne kadar fazla detayı olduğu hemen fark ediliyor. Arazide, keskin nişancı ateşinden korunmak için bir çok imkan ya da pusu kurmak için elverişli bölgeler yaratması beklenen tepeler, yükseltiler ve hendekler mevcut. Ziyaretim sırasında Skype üzerinden görüştüğüm sanat yönetmeni Taesok Jang’ın dediğine göre; Değişen arazi sadece PUBG haritasında koşanlar için değil aynı zamanda araba sürenler için de fark yaratacak. Araç inişi oyuncuların düzgün, asfaltlı zeminlerde ya da yol-dışı, engebeli arazilerde olup olmamasına göre daha farklı hissettirecek.

Ben oyunu oynamıyorum, sadece kendi kendime keşfediyorum, ve bu isimlendirilmemiş çöl haritası biraz doku, özellik ve hatta tamamen eksik olan bölgelerle birlikte henüz geliştirme aşamasında. Mini-haritada görebildiğim büyük bir kasaba benim oynadığım sürümden daha iyi optimize edilmek üzere silindi ve askeri üs olarak belirtilen bölge şuan için boş. Neyse ki mevcut bölgeler PUBG’nin yağmalama, çatışma ve sürüş sistemine doğal bir uyum sağlıyor.

Pubg yeni çöl haritası

Ah evet—ve tırmanma, çıkma ve atlama sistemi. Çölü keşfederken bunları da birçok sefer denedim.

YENİ GELECEK TIRMANMA HAREKETLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN.

“Bu kraterlerin içindei evleri yağmalamanın, şehri çevreleyen tepeleri sürekli kontrol eden gözlerin vereceği heyecanı şimdiden görüyorum.”

Meksika’nın harita için esin kaynağı olmasıyla birlikte oyuncuların sonunda kavuşacağı yumruk yumruğa dövüş müsabakaları renkli bir güreş arenası bulmam mantıklıydı. (Ve bahse girerim ki bazı güreş kostümleri Bluehole’un sanat bölümünden.)

Favori bölgelerim içinde küçük kasabalar barındıran meteor patlamasıyla oluşmuş üc antik krater ve sular altında kalan kraterin yanına inşa edilen terk edilmiş dükkanlar ve evler. Ha bir de, DayZ’den alıntı olarak, kaza yapmış ve halan yanan bir uçağın enkazına sahip bir kasaba var. Benimle birlikte oynayan rakiplerim olmasa da, bu kraterlerin içindeki evleri yağmalamanın, fırsatçı keskin nişancıların hareketi için şehri çevreleyen tepeleri sürekli kontrol eden gözlerin heyecanını şimdiden görüyorum.

Maç sonunda mavi çember krater-şehirlerden birine yaklaştığında avantajlı tarafın tepeden aşağı bakan oyuncular değilde bu binalardan birinin içine saklanmış olan oyuncular olacak olması bana sorarsanız olayın en iyi kısmı.

Pubg Yeni Eklenecek Hareketler (Yeni Mekanikler)

WEB TABANLI PUBG KARŞINIZDA

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here